2025. február 21-én került sor a Zsakó László (előzőleg Nemes Tihamér) Programozási Verseny nemzetközi fordulójára, erre a marosvásárhelyi Sapientia EMTE épületéből kapcsolódhattunk be. A csapatot Csomós Róbert informatika tanár kísérte el.
Az erdélyi fordulóról nyolcan jutottak tovább, és végül heten vettek részt a diákjaink közül:
A 11.-12.-es korosztályban Csomós Dávid újra nagyon szépen szerepelt, hiszen második helyezést ért el. Ugyancsak itt Nagy Márton (15. helyezés) és Szakács József (19. helyezés) is bekerült az első 20 közé.
A 9-10.-es korosztály mezőnye sokkal népesebb volt, de itt is ügyesen szerepeltek a diákok, tekintve a nemzetközi megmérettetés nehézségét.
Köszönjük a Márton Áron Egyesületnek, hogy a versenyre való utazásunkat ebben az évben is támogatta!

Versek, költők, kultúrák és nyelvek találkoztak május 15-17. között Predeálon a Select Villában.
Május 11-13. között a Márton Áron Főgimnázium kilencedikes évfolyama és négy tizedikes osztálya különleges kémiaórákon vehetett részt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Kémia Karának mesteris hallgatóinak, Szász Andreea-Anitának és Biró Leventének a vezetésével.