2026. április 2-án Brassó adott otthont a lány kézilabda zóna bajnokságnak.
A rangos sporteseményen négy város – Brassó, Kolozsvár, Marosvásárhely és Csíkszereda – legjobb csapatai mérhették össze erejüket és felkészültségüket.
Iskolánk csapata kiváló formában játszott, és végül a dobogó második fokára állhatott fel. Az elért 2. helyezés nemcsak a tehetséget, hanem a lányok közötti nagyszerű összhangot és kitartást is dicséri. 🤾♀️🥈
A csapat felkészítője és kísérője Balla Szabolcs testnevelő tanár volt.

A bajnokságon részt vett csapat névsora:
Csorba Adrienn, 12. B
Gál Anna-Ilka, 12. D
Balog-Pál Hanna, 12. C
Pál Anita-Vivien, 11. E
Nagy Bianka, 11. F
Tóth Dóra, 12. B
Erőss Eszter, 9. D
Nagy Emília, 9. A
Kiss Beáta, 9. C
Szőcs Edina, 10. B
Urus Zsanett, 12. C
Gratulálunk a játékosoknak és a felkészítő tanárnak ehhez a kiemelkedő eredményhez! Büszkék vagyunk rátok! 👏💪
Versek, költők, kultúrák és nyelvek találkoztak május 15-17. között Predeálon a Select Villában.
Május 11-13. között a Márton Áron Főgimnázium kilencedikes évfolyama és négy tizedikes osztálya különleges kémiaórákon vehetett részt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Kémia Karának mesteris hallgatóinak, Szász Andreea-Anitának és Biró Leventének a vezetésével.