Beszámoló a Pénzügyi alapismeretek képzéssorozat első végzős csoportjáról

2022-11-18

Az OTP Bank és a Polgármesteri Hivatal közös projektjében egy öt foglalkozásból álló tevékenységsorozat révén pénzügyi alapfogalmakkal ismerkedhettek meg kilencedikeseink. Alább a tevékenységen elsőként résztvevő osztályból Erőss Áron beszámolóját olvashatjuk.

Beszámoló a Pénzügyi alapismeretek képzéssorozat első végzős csoportjáról

Pénzügyi ismereteink rengeteget bővültek az öt foglalkozás után. Mostantól mindenki garantáltan jobban fogja kezelni a pénzét;ismerni fogjuk azokat a pénzügyi fogalmakat, amelyeket másoktól vagy a rádióban, a hírekben hallunk.

Első alkalommal, miután megbeszéltük a szabályokat, és leparkoltunk a telefonparkolóban, tükörbe néztünk: hogyan bánunk a pénzünkkel, mennyire tudatosan, mire mennyit költünk. Ezután elkezdtük építeni a pénzügyileg tudatos emberkénket, amit az ötödik foglalkozásig egészen okossá fejlesztettünk.

Egy pénzügyileg tudatos ember:

ismeri a bevételek típusait: ösztöndíj, fizetés, támogatás, stb.
tudja, melyek a szükségletei, vágyai;tud mérlegelni
ismeri a valutaváltók működését, a deviza értékeket
ismeri a pénz körforgását az állam, a vállalatok és családok között: adók, fizetések, támogatások, stb.
megérti a bankok fontosságát, ismeri működésüket (pénz kamatoztatása, hitel felvétele);tudja, hogy a bankba maximum 100 000 eurót érdemes betenni, mert ezt az összeget a bank meg tudja téríteni csőd esetén)
tisztában van a bankkártyák, bankszámlák használatával, nyitásával (például, hogy egy bankszámlához több bankkártya tartozik).


Az elsajátított információkat képzőink, Ábrahám Izabella és Márton Henrietta, csoportokba szervezve bennünket, gyakorlatok segítségével próbálták megértetni velünk. Ezúton is köszönjük szépen nekik ezeket a nemcsak hasznos, de baráti, jó hangulatú órákat, örök emlékek maradnak - és mindig eszünkbe fognak jutni, valahányszor pénzügyi helyzetekkel találkozunk.

Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny
2025-03-06

A kémiásaink idén is részt vesznek a Magyar Kémikusok Egyesülete Kémiatanári Szakosztálya és a Debreceni Egyetem által meghírdetett Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenyen, amelyet 57. alkalommal szerveztek meg idén.

Nemes Tihamér Programozási Verseny
2025-02-22

2025-ben már két fordulóra is elutaztunk Marosvásárhelyre a Márton Áron Egyesület jóvoltából, kiemelkedő eredményekkel.

Mizil! A szó törékenysége - Az új hullám költészete
2025-01-31

György Boróka-Éva, a Márton Áron Főgimnázium XII. F osztályos tanulója, rangos elismerésben részesült a Rómeó és Júlia Mizilben című nemzetközi irodalmi verseny XVIII. kiadásán.