Idén, tizennyolcadik alkalommal került sor A becsületes versenyszellem tollából – irodalmi vetélkedő országos döntőjére. A szervezők, a Romániai Olimpia és Sport Bizottság - Román Olimpiai Akadémia és a Nemzeti Tanügyminisztérium partnerségében olyan irodalmi alkotások írását szorgalmazták, amelyek az olimpiai szellemet és értékrendet népszerűsítik a tehetséges fiatalok körében.
" /> Idén, tizennyolcadik alkalommal került sor A becsületes versenyszellem tollából – irodalmi vetélkedő országos döntőjére. A szervezők, a Romániai Olimpia és Sport Bizottság - Román Olimpiai Akadémia és a Nemzeti Tanügyminisztérium partnerségében olyan irodalmi alkotások írását szorgalmazták, amelyek az olimpiai szellemet és értékrendet népszerűsítik a tehetséges fiatalok körében. " /> Idén, tizennyolcadik alkalommal került sor A becsületes versenyszellem tollából – irodalmi vetélkedő országos döntőjére. A szervezők, a Romániai Olimpia és Sport Bizottság - Román Olimpiai Akadémia és a Nemzeti Tanügyminisztérium partnerségében olyan irodalmi alkotások írását szorgalmazták, amelyek az olimpiai szellemet és értékrendet népszerűsítik a tehetséges fiatalok körében. " />
Idén, tizennyolcadik alkalommal került sor A becsületes versenyszellem tollából – irodalmi vetélkedő országos döntőjére. A szervezők, a Romániai Olimpia és Sport Bizottság - Román Olimpiai Akadémia és a Nemzeti Tanügyminisztérium partnerségében olyan irodalmi alkotások írását szorgalmazták, amelyek az olimpiai szellemet és értékrendet népszerűsítik a tehetséges fiatalok körében.
Az idei év témája Olimpia: sport, tehetség, barátság és béke, amelyre 22 megyéből, 336 alkotást küldtek be.
A verseny három csoporton belől zajlott:
.jpg)
A 15-18 éves korosztályban, Tóth Krisztina az országos döntőn III. helyezésben részesült „A tehetség és a remény mindent legyőz!” című sport riportjával. Iskolánk XI. F osztályos tanulója saját versenytapasztalatát megosztva nyerte el az elismert és tisztelt zsűritagok tetszését, akik közül fontos megemlítenünk Rusu Maria-Minat,a Tanügyminisztérium román szakos főtanfelügyelőjét.
A nyertesek és résztvevők kellemes hangulatú ünnepi gálán vehették át a díjaikat november 10.-én Bukarestben, az Olimpikonok Házában. A díjazáson jelen voltak a sportvilág és kultúra jelentős személyiségei.
.jpg)
A következő webcímen lehet még tájékozódni a versenyzők által elért helyezésekről:
http://www.cosr.ro/stiri/2017-11-10/cei-mai-buni-condeieri-olimpici-pe-scena-casei-olimpice
Tóth Krisztina díjazásáról pedig a következő webcímen lehet olvasni:
https://covasnamedia.ro/sport/toth-krisztina-laureata-la-un-concurs-olimpic.
Dr.György Géza-Árpád
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.