KÖZLEMÉNY

2014-09-24

A  gyakorló cég fogalmát népszerűsítő helyi kampány, szerves része a Megfelelő módszerek, tudatos döntések- Gyakorlat és iskolai tanácsadás az ifjak szakmai fejlődéséért” című pályázatnak, amelyet a Hargita Megye Tanfelügyelősége  a Márton Áron Elméleti Líceum partnerségében bonyolít le. A jelen kampány helyi jellegű, a pályázat a partner líceum diákjaihoz szól, amelyet a pályázó intézmény, a Hargita Megye Tanfelügyelősége koordinál. 

A következő pontosításokat tesszük:

·         A gyakorlati tevékenység csak a szakközépiskolákban / technikai és szolgáltatás szakok esetében kötelező. Ezekben a líceumokban a gyakorló cég tevékenység a XI. és XII. osztályokban a technológiai laboratórium órák keretén belül zajlanak. Az elméleti/real líceumok nem tartanak szakmai gyakorlatot, így gyakorló cég tevékenységet sem folytatnak.Következésképpen a gyakorló cég tevékenységein résztvevő tanulók arányát a líceum szakiránya határozza meg.

·         A pályázatban partner líceum egy elméleti líceum, amelyben nem tartottak gyakorló cég típusú tevékenységeket.

·         A  partner líceum diákjainak felvilágosítása a gyakorló cég tevékenységét illetően kismértékű, ennek ellenére a diákok minél többet szeretnének megtudni erről a tevékenységről.

Figyelembe véve ezeket az előfeltételeket, a kampány a következő  célkitűzéseket kell kövesse: felvilágosítani a tanulókat a gyakorló cég tevékenységeit illetően, népszerűsíteni a tevékenységen való részvétel  előnyeit, népszerűsíteni a gyakorló cég két laboratóriumát, amelyek a pályázat keretén belül valósulnak meg és lesznek felszerelve, biztosítva ezúton a projekt fenntarthatóságát a következő generációknak, akik itt végezhetik a gyakorlatot.

A pályázat egyik sajátos célkitűzései közé tartozik a gyakorló cég fogalmának népszerűsítése, valamint a vállalkozói készségek fejlesztése a diákok körében.

Ezen célkitűzés, valamint az előbbi előfeltételek figyelembe vételével a következőket javasoljuk:

·         A projektben partner tanintézmény diákjainak bíztatása és a gyakorló cég tevékenységein való részvétel  hasznosságának tudatosítása.

·         A gyakorló cég tevékenységein való részvétel fontosságának és előnyeinek mediatizálása annak érdekében, hogy ezen tevékenységek iránt érdeklődő diákok száma emelkedjen, valamint a líceumok és a kereskedelmi szervezetek közötti partnerségi kapcsolatok bővüljenek.

A  Gyakorló cég Innovatív Szakmai gyakorlat célcsoportját a csíkszeredai Márton Áron Elméleti Líceum 60 diákja képezi.

Minden egyes sajátos cselekvés részét képezi az a vezérgondolat, mely szerint a gyakorló cég egy modern tanulási módszer, amely által a diákok vállalkozási készségeiket fejleszthetik egy virtuális cég keretén belül, ahol ugyanazok a folyamatok zajlanak le mint egy valóságos cégnél, az egyetlen különbséget a virtuális pénz képezi.

Figyelembe vesszük:

·         azon  szakmai és pénzügyi jellegű előnyök bemutatását, amelyek a projekt gyakorló cég tevékenységein való részvételéből származnak;

·         annak ellenére, hogy nem minden diák lesz vállalkozó, azok közül akik részt vesznek a gyakorló cég tevékenységein, azáltal, hogy az iskola modern tanulási módszereket és olyan szakmai gyakorlatot biztosít számukra, amely hasznos lesz a munkaerőpiac bármelyik jövendőbeli alkalmazottjának, a diákok csak nyerni tudnak.

A kampány fő üzenete: Virtuális gyakorlat, tapasztalat a karrierben!

A  kampány jelmondata: A Praktikával megalapozod az első munkahelyedet!

A projekt kivitelezési  ideje 18 hónap, kivitelezési időtartam: 2014.04. 25 – 2015.10.25.

A pályázatot Európai Uniós forrásokból finanszírozzák a Humánerőforrás- fejlesztési Ágazat Operatív Programja 2007-2013 keretén belül, melynek alcíme “Az élethosszig tartó tanulás és munkaerőpiac egyeztetése”, fő célterülete pedig ”Az iskolából az aktív életbe való átmenet”.

Bővebb információkért a projektről a www.practicaharghita.rohonlapon.

Bővebb információkért a POSDRU –ról a www.fseromania.rohonlapon.

Tanévnyitó
2024-09-06

A IX.-es matematika-informatika osztályok
2024-07-31

A IX.-es matematika-informatika osztályokba bejutott diákok listája a 2024/2025-ös tanévben