Versek 4 lábon

2024-04-11

A magyar költészet napja alkalmával kiállítással készültek diákjaink.

Versek 4 lábon

A magyar költészet napján került sor a Kájoni János megyei könyvtárban a diákjaink munkáiból álló "Versek 4 lábon" kiállítás. A X.B, XI.A, XI.B, XII.A, XII.B osztály diákjai a Falakon túl projekten belül a fenntarthatóság jegyében készítettek műalkotásokat. Fotók a kiállításról az iskola facebook oldalán tekinthetőek meg:

https://www.facebook.com/marton.aron.fogimnazium/ versek4labon

"A Márton Áron Gimnázium diákjai, a Falakon túl projektben résztvevő pedagógusok és kollégáik (Köszönjük, Boda-Székedi Eszter, Tódor Imre, Ráduly Margit és mások!) közreműködésével olyan műalkotásokat készítettek és mutattak be, amelyek környezeti és társadalmi fenntarthatósággal, újrahasznosítással kapcsolatos üzeneteket is hordoznak. Például az iskolájukból "kiszuperált" székeket a kiállítás részévé tették, és ezzel új életet leheltek a kidobásra ítélt tárgyakba: Ilyen pompás székeken (a kiállítás lebontását követően) biztosan szívesen ül még akárki néhány évig!

A megvalósult alkotásokat és projekt üzenetét az iskola falain túl, ezúttal a Kájoni János Megyei Könyvtárban is bemutatták. A kiállítás 10 napig tekinthető meg ezen a helyszínen." - Falakon túl, facebook oldal

Plakát

 

XIII. Laborkukac Diákvetélkedő
2025-11-15

2025. november 14-én a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai karán került sor a XIII. Laborkukac Diákvetélkedőre.

Kis székelyudvarhelyi olvasók a gimnáziumukban
2025-11-14

2025. november 14-én (pénteken) a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor Általános Iskola I-IV osztályos tagozatának A szívhez szóló könyvem! verseny nyertesei látogattak el a könyvtárunkba.

Látogatás Brüsszelbe
2025-11-12

Az UNIKVÍZ vetélkedőt iskolánkból három diák nyerte, Antal Szabolcs, Mihály Bence és Szabó Tamás (XI. C).