Szeptember 26–28. között Szovátán, a Teleki Oktatási Központban került sor a kollégák nyári Erasmus-mobilitásainak bemutatására.
A program elején György Géza Árpád, a projekt felelőse ismertette az eddig megvalósult mobilitásokat, majd a résztvevő tanárok (Tankó József, Fazakas Edith, Csonta Noémi, Kolozsváry Katalin és Máthé Emőke, valamint Csomós Róbert a diákmobilitásról) osztották meg élményeiket és tapasztalataikat. Mindannyian hangsúlyozták, mennyire hasznosak ezek a lehetőségek: új tudást, szakmai tapasztalatot és inspirációt adnak, amelyeket közösségünkben kamatoztatni tudunk.

A beszámolókat jó hangulatú, közös programok követték: játékok, erdei séta és wellness-élmények színesítették a hétvégét. A ragyogó napsütés és a kellemes környezet még emlékezetesebbé tette az eseményt valamennyi résztvevő számára.
A csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium 12 fős diákcsoportja és 2 kísérőtanára 2026. április 20. és 27. között intenzív Erasmus+ mobilitási programon vett részt a Kanári-szigeteken, Tenerife északi részén fekvő Puerto de la Cruz városban.