„Nekünk be jó, be jó!” – látogatásunk a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceumban

2012-05-02

Az egész egy hirtelenjött ötlettel indult… Az elmúlt években számos próbálkozást tettünk, hogy cserekapcsolatot indítsunk el magyarországi iskolákkal, de ezek mind kudarcba fulladtak. Úgyhogy a Diáktanács néhány tagjában felmerült a kérdés: miért ne lehetne egy közelebbi, elérhetőbb iskolával kapcsolatba lépni? Néhány, már régebb kialakult barátság, megbeszélések és rengeteg szervezés eredményeképpen körvonalazódott a kirándulás, amely egyik fő céljai, hogy megismerjük a másik iskolát, Diákszövetségének  tevékenységét, s hogy tanulni tudjunk egymástól, hogyan kell egy jó, sikeres iskolai rendezvényeket szervezni.

„Nekünk be jó, be jó!” – látogatásunk a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceumban

 

Április 3-án, reggel indultunk. Hosszas vonatozás és két átszállás után délután megérkeztünk Marosvásárhelyre. Ezután városnézésre mentünk, majd mindenki hazaugrott a fogadó családhoz vacsorázni. A napot fergeteges buli koronázta, éjszakába nyúlóan táncoltunk és szórakoztunk.

Ennek eredményeképpen persze a szerda reggel nehezen indult. A délelőtti szabadidőt sokan egyszerűen csak alvással töltötték, mások a városban sétálgattak, vásároltak. Aztán következett a „harácsolás”, ami különböző vicces dolgok összegyűjtését jelenti (a feladatok között szerepelt például 17 szem mák elhozása). Ezt követte a legfontosabb esemény: közös gyűlést tartottunk, melyen megbeszéltük a DT és DSz tevékenységét, egymásnak ötleteket adtunk, hogyan lehetne mindkét iskolában fellendíteni az általunk szervezett rendezvényeket. Szóba kerültek a két iskola legnépszerűbb eseményei (a mi Karácsonyi Vásárunk és sportversenyeink, illetve a vásárhelyi Diákszövetség Tavaszi Bálja és Ki Mit Tud?-vetélkedői), valamint beszéltünk még a diáktanácsok tevékenységét akadályozó tényezőkről, és arról, hogy sajnos az utóbbi időben az iskola tanulói nem tanúsítanak túl sok érdeklődést a diáktanácsok rendezvényeinek, s hogy a tanárok együttműködése is egyre inkább lankad. Este elmentünk még egyet teázni, beszélgetni, majd mindenki, fáradtan a nap rengeteg eseményétől, hazament.

Az utolsó nap délelőttjét a Bolyaiban töltöttük, részt vettünk az ottani iskolanapok keretén belül szervezett rendezvényeken: voltak, akik elsősegély-oktatásra mentek, mások a tehetségkutatót, az F-faktort nézték meg. Ezután mindenki hazament pakolni, hiszen lassacskán befutott a vonat az állomásra. Egy gyors fényképezkedés és ölelkezés után felszálltunk a vonatra, és hazazötyögtünk.

A Marosvásárhelyen eltöltött napok élményekben gazdagak voltak, mind nagyon jól éreztük magunkat, új barátságok alakultak, a régiek még jobban megerősödtek, s mind a tizenhaton várjuk már, hogy a Bolyai diákjai a mi sulinapjainkon meglátogassanak bennünket, s újabb néhány napot tölthessünk együtt.

 

Tamási Tímea  X. E

Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének DÍJÁTADÓ ÜNNEPSÉGE
2024-10-12

Iskolán 4 diákja és egy tanára is díjban részesült a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének hagyományos díjátadó ünnepségén.

Tanáraink csapatépítő hétvégéje
2024-10-10

Október 4-5. között csapatépítő tevékenységeken vettek részt a Márton Áron Gimnázium tanárai Hargitafürdőn. A szakmai háttért és a játékos feladatokat a Tusnad Trustbuilding három trénere biztosította: Bartalis Emőke, Butyka Loránd és Mód-Nemes Gabriella. A teljes programot támogatta a Csíkszereda Városháza és a Márton Áron Gimnázium Egyesülete.

A Sportolimpiáról
2024-09-24

Nagyszerű eredményekkel tértek haza a VIII. alkalommal megrendezett Sportolimpiáról a Hargita megyét képviselő diákok. Csíkszeredából a Márton Áron Főgimnázium mellett, a Segitő Mária Római Katolikus Gimnázium, illetve első ízben a Joannes Kájoni Szakközépiskola tanulói, míg Székelyudvarhelyről a Backamadarasi Kis Gergely Református Kollégium sportolói vettek részt a megmérettetésen.