A Wolflife program

2016-03-02

2016 március 2-án a Környezetvédelmi Ügynökség munkatársai jóvoltából iskolánk érdeklődő diákjai ismereteiket kiegészítő előadáson vehettek részt a farksok életmódjával kapcsolatosan. A bemutatott anyag egyszerre tudományos ismeretterjesztés, útmutató tudományos munkát végzők számára a felhasználható módszereket illetően, ugyanakkor betekintést nyújt a terepező biológus és környezetvédő munkájába.

A Wolflife program

Az Európai Unió támogatásával életre kelt program révén a szakemberek Hargita, Kovászna, Maros, Neamț,Vrancea megyékből átfogó felmérésbe kezdtek a farkaspopulációk élőhelyének  kiterjedtségét, az életképes egyedek és falkák számának felmérését illetően. Átfogó programterv alapján követik az egyes populációk dinamikáját, az ember-farkas viszonyt. Ebbe a munkába bármilyen, a farkasokkal kapcsolatos megfigyeléssel be lehet kapcsolódni, ehhez várják pl. a diákok hozzájárulását is.

A témában Szabó Szilárd, a Környezetvédelmi Ügynökség munkatársa adott hasznos útbaigazításokat, információkat, válaszolt az érdeklődő diákok kérdéseire.

Barta Mónika, biológiatanár

Tanévnyitó
2024-09-06

A tanévnyitó programja

Beiratkozási tájékoztató
2024-07-24

Július 25-én, 26-án, 29-én és 30-án 9 és 13 óra között szeretettel várjuk azon diákokat, akik felvételt nyertek iskolánk IX. osztályaiba.

Ionvadászat tábor
2024-07-21

Augusztus 26-29 között kémia táborra kerül sor, melyet iskolánkban szerveznek a Csíkszereda Városháza és a Márton Áron Egyesület támogatásában.