DEIK Regionális Programozási Verseny
Tavaly Demeter István-Hunor, oszink és egyben informatika tanárunk szólt, hogy a Debreceni Egyetem Informatikai Kara csapatversenyt szervez (DEIK Regionális Programozási Verseny), ahova az egyetemisták mellett, külön kategóriában középiskolások is benevezhetnek.
Akkor még a Csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium “Egérfogók” nevű csapata (Kacsó Péter-Gábor, Mátyás Gergely-Péter, Ravasz Tamás) újdonságnak számított ott (kaptunk különdíjat, azért mert mi jöttünk a legtávolabbról), de az idén már megemlítették, amikor kihívtak a díjkiosztón, hogy tavaly is jól szerepeltünk. A verseny szervezése az idén is átlagon felüli volt és jó volt a hangulata.
Az ACM-ICPC nemzetközi versenyhez hasonlóan, 5 óra lefolyása alatt, 3 tagú csapatok kb. 10 (idén 12) algoritmikus vagy matematikai feladatot megoldó programot kellett írjanak, egy számítógépen. A verseny ideje alatt lehetett élőben látni, hogy ki hány megoldott példánál tart, és ha megoldottál egy példát, akkor kaptál egy 3D nyomtatott csillagot egy kis karácsonyfára.
A tavalyi harmadik helyhez képest idén javítottunk, másodikak lettünk, sőt már nem is tűnt annyira lehetetlennek legyőzni az első csapatot, melynek egyik tagja a nemzetközi informatika olimpián ért el aranyérmet. Az idén társasjátékokat nyertünk, és a díjhoz az is hozzátartozik, hogy ha valamelyikünk Debrecenbe menne egyetemre, több tízezer forintos ösztöndíjat kapna. Az ottlétünket az idén is a szüleink biztosították. Sajnos mi már iskolásként jövőre nem mehetünk, de ajánljuk a kisebbeknek, hogy vegyenek részt ők is, mert érdemes.
Kacsó Péter-Gábor XII. E.
Az iskolánk youtube csatornáján is élőben lehet követni 19 órától az idei Gólyabált.
Iskolán 4 diákja és egy tanára is díjban részesült a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének hagyományos díjátadó ünnepségén.
Október 4-5. között csapatépítő tevékenységeken vettek részt a Márton Áron Gimnázium tanárai Hargitafürdőn. A szakmai háttért és a játékos feladatokat a Tusnad Trustbuilding három trénere biztosította: Bartalis Emőke, Butyka Loránd és Mód-Nemes Gabriella. A teljes programot támogatta a Csíkszereda Városháza és a Márton Áron Gimnázium Egyesülete.